KARADENİZ EREĞLİ HALI YIKAMA | TOKGÖZ HALI YIKAMA
Cep&Whatsapp
Cep & Whatsapp
0545 225 06 77
Ana Sayfa   Halı Yıkama

Halı Yıkama

08 Mayıs 2019 Çarşamba
2245

Halılarınız ücretsiz servisimiz ile evinizden alınır. Firmamıza getirilen halılarınız önce etiketleme ve sınıflandırma işlemine alınır. Halının türüne göre, leke ve kir durumuna göre farklı yıkama prosesi uygulanacağı için bu işlem olmazsa olmaz önemdedir. Sırası gelen halı yıkamadan önce toz alma işlemine alınır. Halılar halı türüne göre son teknoloji bilgisayarlı halı çırpma makinesi ile tozdan temizlendikten sonra yıkamaya alınır.

 

Halılar full otomatik son teknoloji makinalarda leke ve kir durumuna göre, halının türü de göz önünde bulundurularak uygun proses ve süre kullanılarak yıkanır. Bu aşamada halılar makina tarafından yeteri kadar fırçalandığı için kirler halının dip noktasından itibaren temizlenir ve güçlü gelberi sistemi ve tazyikli su ile yine makina tarafından durulanır. Yıkama esnasından kullanılan halı şampuanı bitkisel bazlı olup antibakteriyel özelliklere sahip temizleyiciler arasından seçilir. Her deterjan halı yıkama işi için uygun değildir. Halının türüne göre endüstriyel halı yıkama şampuanları kullanılmaktadır.

 

Yıkama işleminden sonra güçlü sıkma makinaları ile halılar yüksek devirde sıkılır ve kurutma odasına götürülür. Kurutma odasında kurumaya bırakılan halılar toz ve güneş ışığına maruz bırakılmadan kurutulur. Bu aşamada toza maruz kalan halılar yeteri kadar temizlenmiş olsa bile sonradan kirlenecektir. Ayrıca güneş ışığına asılan halıların ömrü kısalacağından halılar direkt olarak güneş altına sermeyip kapalı kurutma odamızda kurutulmaktadır.

 

Kurutma işleminin arkasından leke ve kalite kontrolü yapılan halılar eğer kalite ve leke kontrolünden başarılı bir şekilde geçmişse paketlenir ve teslimata hazır hale gelir. Ancak kontrolden geçemeyen halılar gerekirse tekrardan yıkanır ya da lokal olarak leke çıkarıcı uygulanır.

 

Teslimata hazır hale gelen halılar cilde zarar vermeyen parfüm ile parfümlenir ve ücretsiz servisimiz ile siz değerli müşterilerimizin evine bırakılır. Evinize gelen halıları naylon paket içerisinden çıkarıp saklamanızı tavsiye ederiz. Çünkü uzun süre naylon içinde kalan halılar koku yapabilir. Eğer hemen sermeyecekseniz lütfen poşet kılıf içerisinde bırakmayınız.

 

Sizlere daha iyi hizmet vermek için büyük bir gayret ile çalışıyor güveninize layık olmayı en büyük hedefimiz olarak kabul ediyoruz. Kaliteli hizmet almak herkesin hakkıdır prensibi ile diyoruz ki halıları bize zamanınızı sevdiklerinize ayırın...